Kako prerezati testo za torto na pol?

l e a  

član od: 30.6.2008

sporočila: 193

5. jan 2010 7:42

Meni pa tole z žagico vedno uspe. Je pa rews, da je lažje rezati, če je testo pred rezanjem počivalo (10-12 ur). Pa super je, ker lahko nastaviš višino. Za začetek pa jaz malo zarežem v testo z nožem. l e a

girica  

član od: 25.5.2009

sporočila: 614

5. jan 2010 8:11

Sama uporabljam žagico in sem z njo izredno zadovoljna. Zmeraj lepo prerežem biskvit. Je pa res, da mora imeti nazobčano žičko. Imela sem tudi žagico, ki je imela le struno (kot pravi katka lopatka), kot le nekakšno žico, seveda ne nazobčano. Z njo ni šlo nikakor in je tudi romala v smeti in sem si kupila z nazobčano, s katero gre res super. Kot pa je tudi omenila lea, priporočljivo je, da je biskvit res ohlajen in z nogicami na žagici moramo res skozi drseti po pultu. In tako biti previden, da ga nehote ne dvigamo. girica

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

5. jan 2010 8:28

Girica, kje pa se kupi ta žagica, do sedaj sem videla samo strune in nisem vedela, da žagica sploh obstaja.

Zdaj pa že bolj razumem, tale struna je namreč čisto neuporabna.

 

katka http://www.mojalbum.com/katka-lopatka/ham-ham2

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

5. jan 2010 8:34

Katka, ni neuporabna, ravno s takšno jaz režem. Pa sploh mi ni jasno, kako se ti lahko strga (razen, če vlečeš namesto žagaš).

Atina

girica  

član od: 25.5.2009

sporočila: 614

5. jan 2010 9:06

katka lopatka, oblika moje žagice je kot slika, ki si jo prilepila. Le, da je tista žička nazobčena. Kupila sem jo v Müllerju, ki je tudi malo večja, da lahko prerežem tudi večji obseg biskvita. Videla pa sem jih tudi v Sparju, mislim, da so bile od Fackelmann-a. girica Sporočilo je spremenil(a) girica dne 05. 2010 09:06

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

5. jan 2010 9:28

Atina, je tvoja nazobčana, moja je bila navadna tanjša struna, saj to se mi je zdelo neuporabno - žagati se nikakor ni dalo, ker se je ustavljalo in kmalu strgalo. Tudi ni bila dovolj napeta... Saj to govorim, mislim da je pač več variant. Lahko pa se motim in so vse iste.

Girica, hvala, itak grem mimo Muellerja, skočim pogledat, če imajo to varianto.

Ma, kakšne komplikacije :)

 

katka http://www.mojalbum.com/katka-lopatka/ham-ham2

girica  

član od: 25.5.2009

sporočila: 614

5. jan 2010 9:35

katka lopatka, upam, da jo boš našla, ker meni je res zelo uporabna. girica

sarabande  

član od: 1.5.2002

sporočila: 879

5. jan 2010 9:53

Sam sem imel podobne probleme, ki sem jih poskusil rešiti na različne načine (navaden dolg nož, prej omenjena "žagica", struna, ...). Potem sem imel dovolj improviziranja in se napotil v trgovino po nož za rezanje tort (stal me je 32 €). Se pravi, skoraj pol metra dolg, tanek in oster nož za rezanje tort. In splačalo se je. Odkar ga uporabljam, je biskvit za torto prerezan v dveh sekundah. Če izdelujete torte pogosto, se investicija v tak nož splača. Glede na to, da ga boste uporabljali dolga leta, se ga splača imeti.

 

Miroslav Vulović

 

Sporočilo je spremenil(a) sarabande dne 05. 2010 09:54

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

5. jan 2010 10:45

Pred časom je bila podobna debata, in je nekdo omenil nož za rezanje pršuta. Jaz sem si ga kupil, videti je tako:

Un zraven je za primerjavo velikosti . Jaz to uporabljam, se da delat, vendar me iz važih opisov mika tista žaga .

ežoj

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

5. jan 2010 11:04

Ja fantje, saj tudi sama režem plasti torte z nožem za pršut, kadar ne pečem vsake plasti posebej. Je odvisno od torte, velikokrat rada naredim srednjo plast s kakšnimi oreščki, kar da torti prav poseben čar. Ampak tudi mene zdaj mika ta žagica, če je tako enostavno. Bom poročala.

katka http://www.mojalbum.com/katka-lopatka/ham-ham2

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti